ErasmusCareers jest nowym i przełomowym przedsięwzięciem. Jest rozwijany przez grupę studentów Politechniki Łódzkiej, która czerpie satysfakcję z pozyskiwania kontaktów i nawiązywania współpracy z firmami z branży technicznej. Motywacja płynie z wyjątkowej idei projektu, który realizowany jest w ramach wolontariatu.   

 
Za cel naszej działaności stawiamy umożliwienie podjęcia praktyk kolegom i koleżankom, którzy przyjeżdżają na wymianę studencką w ramach programu Erasmus+. Poprzez tworzenie bazy aplikantów, zapewniamy wstępną weryfikację oraz dostosowujemy oczekiwania do aktualnych ofert rynku. Odpowiadamy za kontakt pomiędzy pracodawcą i studentem. Ponadto wspieramy kooperację przez cały okres trwania umowy. W celu udoskonalania projektu przeprowadzane są ankiety weryfikujące współpracę, które przyczyniają się tym samym do krzewienia pozytywnych relacji pracodawca – praktykant.

Dysponujemy młodymi, skorymi do pracy, poszukującymi doświadczenia studentami. Baza osób z zagranicy umożliwia nawiązanie niezwykłych kontaktów oraz poznanie wielu wyjątkowych kultur. Decydując się na praktykanta zagranicznego przełamujemy lody w komunikacji pomiędzy osobami różnej narodowości, gdzie nie tylko język może okazać się barierą.

 

Głosząc metodę dwóch zwycięzców liczymy na owocną i długofalowa współpracę.

 

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego: ErasmusCareers@esn-eye.pl