Akademickie Targi Pracy (ATP) to coroczne wydarzenie skierowane w stronę studentów i absolwentów uczelni wyższych oraz przedsiębiorstw poszukujących młodych pracowników. Głównym zadaniem targów jest ułatwienie kontaktów między studentami a przedstawicielami firm. ATP odbywa się w łódzkiej Hali Expo, która znajduje się w centrum miasta.

Wystawcy otrzymują dzięki temu możliwość znalezienia takich pracowników, jakich potrzebują i zaproponowania im współpracy. Spotkanie z młodymi ludźmi jest wspaniałą okazją do zbliżenia się do swoich przyszłych pracowników, dowiedzenia się więcej na temat ich oczekiwań i pomysłów. Oprócz zaprezentowania się studentom i społeczności akademickiej, wystawcy mogą zapoczątkować współpracę z większością uczelni w tym rejonie: Politechniką Łódzką i Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Dla studentów i absolwentów wszystkich uczelni w Łodzi, ATP jest świetną okazją do spotkania się z pracodawcami i przedstawicielami dużych przedsiębiorstw, lokalnych jak i międzynarodowych. Podczas ATP, odwiedzający mają możliwość bezpośredniego kontaktu z rekrutującymi, uzyskiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania na temat firm. Dzięki takim spotkaniom studenci i absolwenci zwiększają swoją szansę na zdobycie wymarzonej pracy.

Organizatorzy ATP: Urząd Miasta Łodzi, Młodzi w Łodzi, Politechnika Łódzka,  Biuro Karier Politechniki Łódzkiej, ESN-EYE Łódź, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, BEST PŁ.

Polish