Discover Europe

Czym jest Discover Europe?

Discover Europe to największy ogólnoeuropejski konkurs fotograficzny organizowany przez Erasmus Student Network. To konkurs dedykowany dla młodych ludzi - pasjonatów i amatorów, osób otwartych i odważnych w swoich wyobrażeniach świata. Studenci z całej Europy mają szansę podzielić się własną wizją Starego Kontynentu, bo to właśnie on jest motywem przewodnim każdej edycji. Ważne jest, by pokazać unikalność i różnorodność tego, co otacza każdego z nas. Ukazać współczesne oblicze Europy nie po to, by dzielić, lecz, by nawiązać dialog międzykulturowy i otwierać nowe furtki przed aspirującymi fotografami z całego kontynentu.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie. Są to:

  • Citizen of Europe - której głównym tematem są mieszkańcy Europy,
  • Postcard from Europe - czyli uchwycenie piękna wyjątkowych i ważnych miejsc,
  • Surprise me, Europe - to zatrzymanie w kadrze unikalnej chwili.

Główną ideą i misją konkursu jest przedstawienie problemów i własnej wizji Europy i miejsca, z którego się pochodzi. Wszystko po to, by móc stworzyć wspólnotę zbudowaną z zupełnie odrębnych społeczności.

Gala Finałowa XV edycji Discover Europe

W 2018 roku odbyła się XV edycja tego największego ogólnoeuropejskiego konkursu. Rozpoczęła się ona 1 marca i została zakończona 12 maja podczas wyjątkowej gali w Zebra Tower. Wtedy też wszyscy poznali  dokładnie wyniki, a przede wszystkim jego utalentowanych laureatów, którym wręczono nagrody. Podczas tej edycji wielu partnerów uświetniło finał i obdarowało zwycięzców. Nagrodzeni uczestnicy otrzymali vouchery na fotoksiążki wykonane przez CEWE FOTOKSIĄŻKA, książki o tematyce fotograficznej ufundowane przez Helion, prenumeratę magazynu Digital Camera czy wycieczkę zorganizowaną przez Timetravels.

Śledź projekt na stronie, Facebooku i Instagramie!

Polish