Discover Europe 2010

Robisz zdjęcia podczas każdej podróży? Jeśli tak, to musisz się nimi z nami podzielić!

Discover Europe 2010 to już kolejna (siódma!) szansa na rozszerzenie horyzontów poprzez bezpośredni kontakt z fotografią. Ten niezwykły konkurs fotograficzny polega na wybraniu najlepszego zdjęcia ukazującego Polskę i inne kraje europejskie spośród prac nadesłanych przez studentów z całej Europy! Ostatni etap konkursu odbędzie się w maju 2010 roku w Warszawie.

Konkurs odbywa się na poziomie europejskim, co daje możliwość ugruntowania kontaktów z uczestnikami z innych krajów, którzy, wysyłając swoje prace, przedstawiają własny sposób widzenia różnorodności kulturowej w całej Europie przez co łamią stereotypy. Główną koncepcją konkursu jest możliwości przedstawienia piękna krajów europejskich, ich tradycji i zwyczajów poprzez fotografię, a także możliwości dzielenia się doświadczeniem z podróży lub brania udziału w programach wymian studenckich. Ten konkurs jest również jedyną w życiu szansą na udoskonalenie umiejętności fotograficznych poprzez wzięcie udziału w Szkole Fotografii Discover Europe dostępnej na stronie internetowej.

W tym roku obowiązują trzy kategorie:

Mieszkańcy Europy – przedstawiająca różnorodność ludzi

Moja Europa, mój dom – przedstawiająca malowniczy obraz budynków, miast i widoków w Europie

Zaskocz mnie, Europo! – przedstawiająca zabawne lub intrygujące wydarzenie które miało miejsce w Europie

Konkurs składa się z dwóch etapów: jeden na poziomie lokalnym i jeden na centralnym. Ponadto, zdjęcia będą oceniane online, przez użytkowników którzy zarejestrują się na stronie internetowej. Dzięki temu każdy będzie mógł wybrać ulubione zdjęcie, co może mieć decydujący wpływ na to, które wygra konkurs!

Poziom lokalny jest organizowany w każdym województwie w Polsce i we wszystkich krajach Europy. Grupy robocze działające w uczelniach są odpowiedzialne za organizację i promocję konkursu oraz zorganizowanie wystawy nadesłanych prac. Zajmują się również wybraniem najlepszych zdjęć, które następnie zostaną wysłane do oceny na poziomie centralnym.

Ostatni etap zdecyduje o zwycięstwie. Jury, składające się z przedstawicieli uczelni, studentów i fotografów dokonuje obrad i wybiera najbardziej imponujące prace.

Uroczysta Gala Finałowa będzie miała miejsce w maju 2010 roku w Warszawie. Podczas niej odbędzie się oficjalny bankiet i wernisaż zwycięskich fotografii. Laureaci zostaną nagrodzeni wyjątkowymi nagrodami.

Więcej informacji znajdziesz na stronie konkursu:

www.discovereurope.esn.pl

 

Air Jordan XIII Melo PE

Polish