Discover Europe 2013

Jeśli jesteś studentem, który nie potrafi sobie wyobrazić wyruszenia w podróż bez aparatu fotograficznego, po czym zamęczasz swoich znajomych pokazywaniem niezliczonej ilości zdjęć, podziel się nimi z szerszą publicznością.

Nie musisz być profesjonalnym fotografem, aby wziąć udział. Wystarczy odrobina inspiracji, trochę wyobraźni i kreatywnego spojrzenia na świat wokół nas.

Kilka słów o konkursie...

Discover Europe to międzynarodowy konkurs fotograficzny dla studentów wszystkich europejskich uczelni. Ukazuje sposób, w jaki młodzi Europejczycy postrzegają otaczający ich świat.

Konkurs, organizowany przed  Erasmus Student Network Poland, ma na celu wybranie najlepszych zdjęć przedstawiających Polskę oraz inne europejskie kraje. Konkurs daje możliwość otwarcia się na inne miejsca, kultury oraz zwyczaje.

W tegorocznej edycji uwzględniane są trzy kategorie konkursowe:

  • Mieszkaniec Europy- różnorodna natura Europejczyków
  • Moja Europa, mój dom- zapierające dech w piersiach miejsca oraz krajobrazy Europy
  • Europo, zaskocz mnie- zabawne i intrygujące sytuacje, które zdarzyły się w Europie

Dla bardziej wymagających, z radością informujemy o dodatkowej sponsorowanej kategorii:

  • Sukces z Pasją- 'Uchwyć niecodzienną iskrę pasji niezbędnej aby osiągnąć sukces, uczucie szczęścia, satysfakcję'

Konkurs, ze względu na jego rangę, został podzielony na 12 etapów lokalnych (na 11 regionów polskich oraz 1 europejski). Autorzy najlepszych zdjęć, wybrani przez jury skłądające się z profesjonalnych fotografów I entuzjastów sztuki, zostaną chojnie nagrodzeni oraz zakwalifikowani do głównej części konkursu.

Zdjęcia mogą być zgłaszane poprzez stronę internetową konkursu: www.discovereurope.esn.pl   w terminie 1-31 marca 2013r.

Opis planu dni promocyjnych:

Dni promocyjne w Łodzi zaczną się na początku marca I trwać będą do końca miesiąca, oraz będą organizowane zarówno na Uniwersytecie Łódzkim jak I na Politechnice Łódzkiej. Zostały zaplanowane różnorodne zajęcia, aby jak najlepiej wypromować konkurs fotograficzny, a także aby zachęcić potencjalnych uczestników aby wzięli w nim udział.

Została przygotowana stosowna wystawa najciekawszych zdjęć z poprzednich edycji konkursu, która zostanie odwiedzona przed najważniejsze władze Politechniki Łódzkiej oraz Uniwersytetu Łódzkiego. Na dwa dni, wystawa zostanie również otwarta na korytarzach Akademii Sztuk Pięknych. Będzie jej towarzyszyło nieocenione stanowisko promujące, pełne atrakcji I niespodzianek. Dodatkowo, aby zapewnić wiedzę o konkursie, oferowana będzie możliwość zrobienia odkrywczych, pamiątkowych fotek Polaroidem a także wzięcie udziału w konkursach z kuszącymi nagrodami. Można będzie również zdobyć specjalnie przygotowane na tę okazję gadżety, które do końca pozostaną spowite tajemnicą. Co więcej, Uniwersytet Łódzki urządzi dwa spacery, podczas których zagraniczni studenci będą mogli zapoznać się z prawdziwym pięknem naszego miasta. Zainteresowani studenci będą mogli uczestniczyć w warsztatach fotograficznych przygotowanych przez dwóch miłośników fotografii którzy są absolwentami Łódzkiej Szkoły Filmowej. Akcja promocyjna konkursu zajdzie także daleko poza mury naszego kampusu, ponieważ będziemy także obecni podczas Imprezy powitalnej dla studentów z programu Erasmus w klubie Lordis.

Polish