Mobility Week

Mobility Week ma na celu nie tylko zachęcenie studentów, ale także pracowników akademickich (profesorów i pracowników biurowych) do uczestnictwa w programie Erasmus. Wydarzenie składa się z zestawu wydarzeń trwających przez tydzień (warsztaty uzupełniające w styczniu i lutym, tuż przed końcową fazą rekrutacji na studia za granicą), organizowanych we współpracy z różnymi jednostkami uniwersytetu.

Tydzień rozpoczął się od briefingu prasowego z władzami uniwersytetu, po którym wręczono Nagrody Lidera Mobilności dla wydziałów z najlepszymi wynikami zarówno w wysyłaniu, jak i przyjmowaniu studentów na studia i staże. Później pracownicy uniwersytetu mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami podczas konkursu „Mój Erasmus + w 3 minuty”. Kreatywność uczestników była naprawdę zaskakująca - mogliśmy obejrzeć film, posłuchać wiersza, a zwycięzca postanowił nawet zaśpiewać własną piosenkę o Erasmusie. Główną nagrodą ufundowaną przez uniwersytet była tygodniowa mobilność do wybranego kraju Erasmus +.

Kolejne dni przyniosły wiele pozytywnych emocji, szczególnie podczas Talent Show. Główną ideą było pokazanie, że pomimo różnic kulturowych wszyscy jesteśmy tacy sami, z podobnymi talentami, a zwłaszcza jeśli chodzi o sztukę, wszyscy jesteśmy równi. Uczestnicy prezentowali się w tańcu, śpiewie, malowaniu, a nawet rozwiązywaniu kostki Rubika - w kategorii nie było żadnych ograniczeń. Ponadto mieliśmy zaszczyt gościć naszego prorektora jako gościa i członka jury.

Przez cały tydzień na każdym wydziale odbywały się spotkania informacyjne obowiązkowe dla studentów II roku, podczas których mogli dowiedzieć się, jakie są ogólne zasady wymiany w ramach programu Erasmus +, jakie są główne korzyści, i uzyskać odpowiedzi na pytania członków Biura Międzynarodowego i byli studenci wymiany. Oprócz prezentacji były też stoiska, na których uczniowie mogli wyjaśnić swoje wątpliwości, uzyskać informacje na temat konkretnych miejsc docelowych, którymi byli zainteresowani, i wygrać gadżety w małych konkursach.

Nike Air Max 200

Polish